Šampanas Dom Perignon Champagne 2000

Dom Perignon ChapagneDom Perignon Champagne 2000 (2010-ŲJŲ METŲ NR.2 ŠAMPANAS PASAULYJE)
250 metų šampano istorija buvo neatsiejama nuo "Moet & Chandon" vardo. Gamta atšiauriai priešinosi skanaus vyno gimimui. Kas žino, kiek visa tai būtu trukę jei ne jaunas Otvilje vienuolyno abatas Domas Perignonas. Genialaus vyndario akis išsyk pastebėjo didžiausią Šampanės vynuogynų bėdą. Dėl vėsaus oro vynas visada būdavo neišraiškaus skonio, kupinas gaižių rūgščių. Karštais metais gimęs vynas buvo kupinas vaisių skonio, bet nepakankamai lengvas. Guvus abatas pirmasis sumanė maišyti skirtingų vynuogynų bei skirtingų derliaus metų vynus, vyno trūkumus paversdamas privalumais.
Butelių viduje vykstanti antroji fermentacija skatina vyną putoti bei visiškai pakeičia jo skonį. Neįtikėtina, bet per kelerius metus mielių nuosėdų sluoksnis vynui suteikia duonos skrebučių skonį. Vėliau buteliai sukišami į stovus taip, kad nuosėdos susikauptų greta kamščio. Atsargiai patalpinus butelio kaklelį į peršaldytą druskos tirpalą, nuosėdos butelio viduje sušąla į ledą. Jas pašalinus, lieka tik užkimšti butelį įprastu kamščiu.
Labai garsaus vardo prašmatnus šampanas gaminamas tik gero derliaus metais. Tikruoju dvigubos fermentacijos būdu gamintas šampanas yra blyškios aukso spalvos, taurėje pirmiausiai atskleidžia gėlių, vėliau - greipfrutų žievelės, riešutų bei prieskonių kvapai.
Butelio tūris: 0.75 l. Kaina: 1500Lt

« Atgal